Sunday, 1 August 2010

tatilden dönüş ve bir tatlı mim...


Tatilden döndüm ,dinlendim ,gezdim,tozdum ;)) istanbul'un da sıcak kavurucu o güneyi aratmayan sıcağı daha ilk günlerden çarptı beni :( ama ne yapcaksın dayanacakasın ha bu arada mimlenmişim çok sevindim doğrusu ..sevgili arkadaşım mustafa tr mimlemiş beni ,ben de bu mime cevap vermeyi bir borç biliyorum ..İşte naçizane cevaplarım ..

Felsefem: Bir zamanlar bu mevzuya epey kafa patlatırdım felsefe olayına sonra anladım ki hayat seni çok da ciddiye almıyor ,ve ben de kendime felsefe olarak şunu belirledim unutan iyileşir ...hatta bloğuma bile bunu yazdım ve bunu uygulamaya çalışıyorum ..

Hayat: Fazla ciddiye almamak gerekir anı yaşamak gerekir o kadar kısa ki ve dönüp baktığınızda yapamadığımdan dolayı pişmanlık duymak istemiyorum hiçbir istediğimi ..

Çocukluk: Dönmek istediğim ama artık mümkün olmayandır. ben de içimdeki çocuğu öldürmeyerek bir nevi yaşatmaya çalışıyorum.

Gözler: sevdiğimin gözlerinden başka artık bana başka gözlerin çok da anlam vermediği..

Yıldızlar: Güzekl bir yaz gecesinde yıldızlara bakıp hayal kurmak gibisi yok..

Güzellik: Doğallık..

Sevgi: Annein çocuğuna duyduğu duygu..karşılıksız..

Aşk: Herkesin başına bir kere gelen bela..sonra gerçekleri görüyorsunuz.

Müzik: Müziksiz yapamam benim için mutluluk kaynağı..

Dost: Acı tatlı her gününde yanında olan senle olan ..

Para: Hayatın yürümesine neden ..Money talks..

Zaman: Çok acımasızca geçen , sizin hep peşinden koştuğunuz..

Savaş: insanların birbirlerini öldürdüğü ve aslında hangi tarafta olduklarını bile bilmediği ve bir tarafın olamdığı olgu ..

Ağlamak: rahatlamak.

Deniz: vazgeçilmezim ..denizsiz yerde yaşıyamam ben..

Ayna: gün içinde bir iki kere bakarım ama öyle benim için özel bir anlamı yok doğrusu ..
Hayal :Hayallerimi bırak umutlar senin olsun ,onlarsız yapamam ölürüm..

5 comments:

 1. unutan iyileşir. bu felsefe güzel de çoğu zaman unutmak da istemiyoruz galiba, doğuya has bir acı kültürü var. bir de blogundaki unutan iyileşir yazısına daha önce dikkat etmemiştim. yıllar sonra bir arkadaşınız senin kaşına ne oldu diye sorar ya. 6 yaşında yarılmıştı olur benim cevabım :) onun gibi oldu. o kadar zamandır bakmamışım ve görmemişim.

  cevapların için teşekkür ederim. sevgiler.

  ReplyDelete
 2. ama artık görmüşsün bu açıdan bakmak lazım :)unutmak istemiyoruz evet ama unutmalıyız mustafa tr acılarla yaşamak istemiyorum artık.. dünle olan ne varsa dünle gitti cancağızım artık yeni şeyler söylemek lazım..

  ReplyDelete
 3. haklısın lityummm, geleceğe meyilli bir insan olmamız lazım mutlu olmak için. aslında şu da var ki ben dünle ilgili hüzünlü anıları pek hatırlamam belki de bastırırım ama mutlu anıları hatırlar ve özlerim. askerlikte bu huyumu büyük oranda aştım. orada insan sadece bugüne ve geleceğe bakmaya alışıyor. gelecekten umutluyum, sadece özellikle mesleki anlamda kaybettiğim zaman beni mutsuz ediyor bugünlerde. yaşayıp telafi etmeye çalışacağım. önce mutlu olmaya karar vermek lazım. dediğim gibi anadolu insanları biraz mutsuzluğa meyilli ama artık değişmek zorunda.

  ReplyDelete
 4. lityu-3m :) beck'in everybody gotta learn sometimes'ı nereye gitti? çok severim onu ben. selamlar bu arada :)

  ReplyDelete
 5. ben de çok seviyorum kavuniçi ama teknik arıza ..yükleyemedim..

  ReplyDelete