Friday, 12 November 2010

evini özleyenlere...


Şimdi çok uzaklarda yeşile bakan,maviye bakan içi sımsıcak insanlarla solu bir ev .. her gittiğimde çocukluğumu ,ilk gençlik yıllarımı hatırladığım ,mutluluk verici yer ..annemin sıcaklığı,babamın güveni ,evimin kalemin yıkılmazlığının olduğu yer..
Babaannemin hala o camdan bakıp beni okula yolcu etmsi,anneannemin ben istedim diye közde mısır yapması.. kuzenlerimle bir bahçe boyunca koşturup yorulmadan,yılmadan oynamalarımız .. hikayeler anlatmamız..
Evimi özledim hem de en derininden küçük şehirlerda büyüyen insanlar hep birgün oraya döneceğinin hayalini kurar .. emeklilikte mutlaka,.. derler..
Ben şimdi gitsem aynı yerden bana el sallayan okula uğurlayan babaannem yok artık..1 eksikle yola devam ediyoruz.. Şimdi giderken artık iki kişiyim ,değiştim,büyüdüm ama o kadar da değil...
hala aynıyım aslında ,gördüklerim biraz değiştirdi o kadar .. hayatım büyüdü ama nedense ben biraz daha küçüldüm .. hadi lityum bu kadar karamsarlık yeter .. lityum u eksik olunca insanın karamsarlık hayatının vazgeçilmezi oluyor nedense :)
Eve doğru yola çıkmaya az kaldı .. yine o sıcak,mutlu insanlara doğru..Hem de şimdi 2kişi olarak..

7 comments:

 1. Artik evim neresi hic bilemiyorum. Kendi evimdeyken bile yabanci hissettigim icin onceleri. Hele simdi uzakta yabanci evlerdeyim. Donunce ici sicacik bir ev kuracagim bunu biliyorum.

  ReplyDelete
 2. Bense tam aksine, evden uzaklaşmak istiyorum bu dönem. Sanırım yazlığı özleyenlerdenim :)
  Mutlu bayrmlar!

  ReplyDelete
 3. La loba ; inşaallah la lobam musmutlu,sıcacık yuvalara.. :)
  CEPAYNASI; Size de mutlu bayramlar efendim :)
  Modafobik ; yalnızlık arada lazım kafa dinlemek .. Size de mutlu bayramlar..

  ReplyDelete
 4. Mutluluğun olduğu her yer evdir.. Ev, beyinle kalbin tatmin olduğu yerdir... Evimiz aklımızla duygularımızın, başka yerde takılı kalmadığı yerdir...
  Gideceğin yere vardığında ruhun hala yarı yolda kalıyorsa, ev, arkada kalandır...

  ReplyDelete
 5. Sevgili lityumm mimlerle aran nasıl bilmiyorum ama bende bir mimin var uğrarmısın :)
  Sevgilerimle

  ReplyDelete
 6. Müge : katılıyorum mutluluğun olduğu her yer ev , bunu yaşayarak öğrendim..
  Dalgaları Aşmak : uğrarım tabii,çok teşekkürler...

  ReplyDelete