Friday, 16 October 2009

KAPİTALİZMMMM


Hayallerinizin peşinden koşun dedi hoca ,o zamana kadar uyuyordum derste ne yalan söyleyeyim sonra birden bu cümle çok şaşırttı beni ..Niye mi ? Bu kadar soğuk, kapitalist bir adam nasıl bu lafı etmişti ..O da anladı ki şaşırdığımı bana doğru döndü Çok mu şaşırdın dedi ? Birden şaşırdım hocam dedim ..


Niye şaşırmıyayım ki ?

Hangi hayalimin peşinde koşucam , okulda asistan kalma hayalim mi (bu kadar torpilli arasında )

Hoca da belki söylediğine inanamadı ama olsun o lafı bir an olsun duymak da güzeldi .. Ben kalbi solda çarpan bir kapitalistim diyen bir adamdan da olsa:))

8 comments:

 1. öyle ne çok adam var di mi ortada kalbi solda çarpan kapitalistler. ama sadece kalpleri solda çarpan, sol için kollarındaki bir kılı bile kıpırdatma gereği duymayan sevgili romantikler...

  ReplyDelete
 2. kimbilir belkide hayallerinin peşinden koşmadığı için pişmandır (pek inandırıcı gelmese de :))

  ReplyDelete
 3. Kek ve Kahve ; haklısın öyle çok var ki artık ayırt edilmiyor... yavaş yavaş bizi de içine almaz umarım .. Ama bu ülkede herşey mümkün ..
  Dalgaları Aşmak ; tam aksine hayallerinin peşinde koşmuş sonra parayı bulunca artık o hayallerin yerini para almış ..

  ReplyDelete
 4. Kapitalizm hassas konu, insanları sömürme sanatı bir nevi :) "Hayallerinin peşinde koş ki bizim ayağımıza dolanma, oyunu kuralına göre oynayıp yeterince güçlenip de karşımıza dikilme" demek istemiştir belki. Bu arada mimlendiniz efendim: http://mustafa-tr.blogspot.com/2009/10/biraz-daha-kendimi-tantmaca.html

  ReplyDelete
 5. Üç kağıtçı öğretim görevlisi modeli. Bir şeyler yapsın o zaman kalbi madem solda çarpıyor. Yalancı pislikler.

  ReplyDelete
 6. mustafa tr ; belki de değil aynen öyle demek istedi haklısın yani :) bu arada mimlenmişim teşekkürler hemen sorulara cevap vericem efendim ..
  La loba ne yapıcak ayıpsın parayı götürmüş umrunda mı dünya :)

  ReplyDelete
 7. hayalinin asistan olmak olması ironik değil mi accık?

  ReplyDelete
 8. ne açıdan ironik Vodvil açıkla bakalım ?

  ReplyDelete